"Tydzień Ruchu" to cykl wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, które odbywają się cyklicznie na przełomie września i października. Do tej pory odbyło się pięć edycji "Tygodnia Ruchu". Początkowo był on częścią kampanii "Wrocławianie na Polanie".

Pierwszy "Tydzień Ruchu" zorganizowano we wrześniu 2010 roku. Przybrał on formę serii wydarzeń mających na celu przedstawienie Wrocławia jako miasta "Stworzonego do Ruchu". Naszym celem było zainspirowanie mieszkańców do wyjścia z domu, aktywności i prowadzenia zdrowego trybu życia.. Centralnym punktem obchodów "Tygodnia Ruchu" była Wyspa Słodowa. Imprezy odbywały się też na Rynku, Stadionie Olimpijskim, Bulwarze Włostowica oraz w parkach – Szczytnickim, Staszica, Tołpy i Staromiejskim.

Kolejne edycje "Tygodnia Ruchu" przybrały podobną formę. Zapraszaliśmy wrocławian na warsztaty sportowe oraz taneczne przygotowane przez nas oraz naszych partnerów. W 2012 roku odbyła się pierwsza Wrocławska Halowa Olimpiada Sportowa, podczas której poznawaliśmy różne sporty nieolimpijskie. Obchody piątego "Tygodnia Ruchu" zostały włączone w ogólnoeuropejski projekt "Move Week" Komisji Europejskiej, którego celem jest zwiększenie do 2020 r. liczby aktywnych fizycznie Europejczyków o 100 milionów.

Logotyp Tygodnia Ruchu
Tydzień Ruchu 2010 na wrocławskim Rynku
Zajęcia taneczne na Wyspie Słodowej
W drodze na zajęcia na Wyspie Słodowej
Dzieciaki na Rynku w czasie inauguracji Tygodnia Ruchu
Inauguracja Tygodnia Ruchu 2010 na wrocławskim Rynku
Pokaz flamenco TR 2011
Chodzenie na szczudłach TR 2011
Ogromne piłkarzyki
Punkt Informacyjny na Wyspie Słodowej
Trening Nordic Walking
Na rowerze
Plakat Tygodnia Ruchu 2011
Billboard Tygodnia Ruchu 2010
Plakat informujący o warsztatach tanecznych
Warsztaty taneczne na placu Solnym
Zajęcia z akrobatyki dla szkół
Zajęcia z akrobatyki dla szkół
Zajęcia taneczne na placu Solnym