W sierpniu 2009 Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego wychodziło na miasto pod szyldem Letniego Punktu Informacyjnego. Codziennie byliśmy w innym parku Wrocławia. Przy naszym stoisku można było zapoznać się m.in. z ofertą Młodzieżowego Centrum Informacji i Rozwoju,  Wrocławskiego Centrum Seniora oraz ofertą rozwojową miasta.

W wakacje opuszczaliśmy naszą siedzibę przy pl. Dominikańskim 6, przenosząc działalność do wrocławskich parków. Wszystkich chętnych zapraszaliśmy do odwiedzenia naszego stoiska i bliższego zapoznania się z ofertą Centrum.

Szereg propozycji dla młodych i starszych wrocławian przygotował dział CIRS - Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju. Nie zabrakło też informacji o poradnictwie obywatelskim, mediacjach czy kampaniach organizowanych przez CIRS. Wśród nich były:  

  • Kubek zimnej wody - akcja, która ma inspirować do tego, by zainteresować się drugim człowiekiem. Pretekstem stały się upały, a pierwszym krokiem - kubek wody podany spragnionej osobie. Ten zwykły gest może nawet uratować czyjeś życie, zwłaszcza w przypadku osób starszych. Sprawdź, czy mają co pić w upalną pogodę.
  • Sprawdź, czy twoje picie jest bezpieczne - ogólnopolska społeczna kampania profilaktyczno-edukacyjna, za organizację której na terenie gminy Wrocław odpowiedzialne jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego. Głównym adresatem akcji jest dorosły konsument napojów alkoholowych, niemniej jednak nie zapomniano o osobach niepełnoletnich, dla których najbardziej bezpieczne jest zachowanie  całkowitej abstynencji.  
  • Sprzątniesz, nie wdepniesz - to część kampanii "Wrocławianie na polanie", w ramach której we wrocławskich parkach powstały polany rekreacyjne, a wrocławianie są zachęcani do sprzątania po swoich psach. W całym mieście rozmieszczono też specjalne kubły na nieczystości pozostawiane przez zwierzęta.

 W Punkcie Informacyjnym informowaliśmy o tym:

  • jak spędzić aktywne wakacje w mieście
  • jak zostać wolontariuszem i nawiązać kontakt z organizacjami poszukującymi wolontariuszy
  • jak promować i pokazać innym własną twórczość artystyczną
  • gdzie uzyskać porady
  • co przygotowano dla seniorów
Plakat Letniego Punktu Informacyjnego
Gotowe do udzielania informacji
Pod żółtym namiotem znajdował się punkt informacyjny
Informacji udzielano na różne wakacyjne tematy
Poza wakacjami punkt działał w siedzibie MCIR