"Kubek zimnej wody" to kampania promująca postawę zainteresowania wobec potrzeb osób starszych i chorych w okolicy, zwłaszcza w okresie wakacyjnych upałów lub szczególnie dokuczliwych zim.

Dni, podczas których temperatura skacze do ponad 30° C, a w powietrzu czuć głównie asfalt, są nie do wytrzymania zwłaszcza dla osób starszych. Dlatego zachęcamy do zainteresowania się, czy ludzie z naszego otoczenia nie usychają z pragnienia, oraz namawiamy do dzielenia się z innymi "kubkiem zimnej wody".

Latem picie wody jest szczególnie ważne. Szklanka wody może nie tylko ugasić pragnienie i ochłodzić, ale nawet uratować czyjeś życie. Warto pamiętać przede wszystkim o osobach w podeszłym wieku i niepełnosprawnych, dla których noszenie butelek z wodą może być uciążliwe. Nie zapominajmy też o swoich dziadkach czy starszych sąsiadach. Rozglądnijmy się wokół, zwróćmy uwagę na innych.

Hasłem "Kubka" jest wezwanie "Zainteresuj się". Bo to o to tak naprawdę chodzi. Zainteresuj się. Możesz pomóc. Od ciebie zależy życie innych. Podziel się wodą tak, jak sam chciałbyś, żeby ktoś podzielił się z tobą. Zainteresuj się drugim człowiekiem, tak jak chciałbyś, żeby i tobą ktoś się zainteresował.

Logotyp Kubek zimnej wody
Promocja akcji na wrocławskim Rynku
Dziecko pije wodę
Zachęcanie do picia wody
Promocja akcji wśród osób w różnym wieku
Namiot promocyjny na wrocławskim Rynku